Fizjoterapeuta:
Sandra Osipiuk Rehabilitacja Oddechowa- Fizjoterapia Dzieci
magister fizjoterapii

02-776 Warszawa, woj. mazowieckie

 • O mnie

  Jestem absolwentką fizjoterapii na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuję w Szpitalu Pediatrycznym, gdzie zajmuję się fizjoterapią dzieci z różnymi dysfunkcjami i potrzebami terapeutycznymi.
  W swojej pracy wykorzystuję ćwiczenia ruchowe, elementy treningu funkcjonalnego oraz inne techniki kinezyterapii, rehabilitacji oddechowej i terapii manualnej.

  Zawodowo interesuję się wpływem zmian w mechanice oddychania na postawę ciała. Jestem autorką licznych prac na temat fizjoterapii pulmonologicznej. Specjalizuję się w reedukacji oddechowej oraz posturalnej.

  Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z: wadami postawy, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, zaburzeniami neurologicznymi, metabolicznymi i całościowymi (Mózgowe Porażenie Dziecięce, Autyzm, wady genetyczne, astma, cukrzyca) oraz z dziećmi z zaburzonym napięciem mięśniowym (obniżone/podwyższone napięcie mięśniowe).

  Pracując z najmłodszymi pacjentami zawsze staram się zarazić ich chęcią do ogólnej aktywności fizycznej ponieważ zdrowe nawyki wprowadzane od najmłodszych lat zaprocentują w dorosłości.

  Ukończone kursy, warsztaty i szkolenia:

  Metoda PRI- Oddychanie posturalne- zintegrowane podejście do postępowania leczniczego. Patomechanika wzorca kompleksu piersiowo-brzusznego

  Metoda PRI- Miokinematyczna odbudowa wzorców zespołu lędźwiowo – miedniczno – udowego

  Skoliozy – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne

  Terapia Punktów Spustowych

  Anatomy Trains – Praktyczna praca w dysfunkcjach Stawu Krzyżowo-Biodrowego

  Taping rehabilitacyjny – taping w rehabilitacji i sporcie

  Staw ramienny i bark- patologie, diagnostyka i zasady leczenia

  Kurs kwalifikacji pedagogicznych

  Warsztat: Rola kompleksu lędźwiowo-miedniczno-biodrowego w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała
  Warsztat: Budowanie sensomotoryki i sprawności ruchowej poprzez formy zabawowo ruchowe, z wykorzystaniem sprzętu Thera-Band, TOGU, Artzt


  Prywatnie najczęściej jestem widywana na wielkich piłkach, z dziećmi i książką (bywa, że i jednocześnie :) ) Wolne chwile spędzam ćwicząc na siłowni, w domu lub w biegu. Staram się prowadzić aktywne i zdrowe życie, ale też zawsze znajdę chwilę na czytanie i muzykę.

  Moje publikacje i wystąpienia
 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Oferta

  Prowadzona przeze mnie fizjoterapia wyróżnia się wprowadzeniem do standardowej terapii elementów ogólnego treningu sprawnościowego oraz reedukacji oddechowej.

  Na terapię zapraszam przede wszystkim:
  - małych pacjentów z wadami postawy (skoliozy, wady klatki piersiowej, stóp i kolan, zaburzenia krzywizn kręgosłupa),
  - dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego (obniżone napięcie mięśniowe, wzmożone napięcie mięśniowe)
  - dzieci i dorosłych chorujących na przewlekłe schorzenia układu oddechowego (astma, zespół nieruchomych rzęsek, mukowiscydoza, POCHP i inne),
  - dzieci wymagające rehabilitacji oddechowej w trakcie zapalenia oskrzeli i płuc,
  - dzieci i dorosłych z chorobami przewlekłymi (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroby reumatoidalne i inne).

  Ofertę kieruję również do osób z przewlekłymi zespołami bólowymi (bóle kręgosłupa, napięciowe bóle głowy i inne) oraz chcących poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną.

 • Dziedziny fizjoterapii

 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×