Fizjoterapeuta:
Oliwia Głogowska
doktor

03-137 warszawa, woj. mazowieckie

 • O mnie

  Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia. Od 2006 roku pracuję w centrum Onkologii w Warszawie, gdzie zdobywałam umiejętności w tak trudnej i delikatnej sferze, jaką jest praca z chorym człowiekiem. Od wielu lat systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje, które pozwalają mi skutecznie, a przede wszystkim, bezpiecznie pomagać moim podopiecznym.

  Niewiele osób związanych z lecznictwem onkologicznym mówi o stresie fizycznym , jakim jest leczenie nowotworów. Przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego porównywane jest do biegu w maratonie. Jeśli organizm nie jest przystosowany do tak ekstremalnych wysiłków, to możemy sobie wyobrazić jak wiele uszkodzeń zostanie spowodowanych w naszym systemie naprawczym. Jeśli dołączona zostanie chemioterapia, radioterapia czy chemioradioterapia, to dodatkowo ludzki organizm musi poradzić sobie ze skutkami ubocznymi tego leczenia. To wszystko skłoniło mnie do poszukiwania rozwiązań aby pomagać chorym po leczeniu onkologicznym. W 2009 roku stworzyłam program fizjoterapii dla chorych poddawanych chirurgicznemu leczeniu nowotworów klatki piersiowej. W kolejnych latach przeprowadziłam badania do pracy doktorskiej, udowadniając że zastosowanie mojego programu pozwala na zmniejszenie ilości powikłań powstających po operacjach, a także, że zastosowanie tego programu wpływa na krótszy okres pobytu w szpitalu.

  Coraz częściej mówi się o tym, że choroba nowotworowa związana jest z ogromnym napięciem emocjonalnym chorego i jego rodziny. Standardem jest już włączenie opieki psychologa podczas leczenia, jednak wciąż zapomina się, że napięcie psychiczne przenosi się także na system powięziowo- mięśniowy. W konsekwencji, nawet po wielu latach, pacjenci skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości, niezwiązane z chorobą nowotworową, lecz z układem mięśniowym. Bardzo często wywołuje to niepokojące skojarzenia o powrocie choroby, gdy człowiek zaczyna odczuwać bóle kości, czy mięśni. Jednak najczęściej jest to krzyk zmęczonego organizmu, który wykorzystał już wszystkie mechanizmy kompensacji powstałych napięć i dłużej nie może ich tolerować.

  Wiele z tych dolegliwości możemy wyeliminować stosując nowoczesne techniki pracy dla tkanek miękkich i dla powięzi. Przebyte szkolenia oraz doświadczenie w pracy z chorym onkologicznym pozwala mi na rozpoznanie zaistniałych objawów i zastosowanie bezpiecznego leczenia.

  Moje wykształcenie
  Moje publikacje i wystąpienia
 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Oferta


  Konsultacje terapeutyczne
  Leczenie obrzęku limfatycznego
  Terapia zwłóknień naczyń żylnych po chemioterapii
  Przywracanie elastyczności skóry po radioterapii
  Uelastycznienie blizn po chirurgii i radioterapii
  Przygotowanie skóry i mięśni do rekonstrukcji piersi
  Przywracanie prawidłowego tonusu mięśniowego, likwidowanie napięć mięśniowych
  Leczenie przewlekłego bólu

  Godziny przyjęć
 • Cennik

  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
 • Dziedziny fizjoterapii

  • Fizjoterapia w angiologii
  • Fizjoterapia w chirurgii
  • Fizjoterapia w onkologii
  • Fizjoterapia w ortopedii/traumatologii
  • Fizykoterapia
 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×