Szanowni Państwo, Gabinet Pielęgnacji Zdrowia Soma to kilkuosobowa, profesjonalna kadra z dużym doświadczeniem. Wspólnie rozwiązujemy problemy tak, aby zapewnić Państwu pomoc w dolegliwościach różnego pochodzenia. Naszymi pacjentami są osoby z przewlekłymi schorzeniami narządu ruchu, z chwilowymi dysfunkcjami oraz zdrowe, ale przeciążone na przykład aktywnością sportową. Stosujemy zaawansowane terapie z elementami technik osteopatycznych. Sztandarowym zabiegiem, z którego korzystają niemal wszyscy nasi Klienci jest również masaż leczniczy, najczęściej łączony z technikami terapii manualnej. W ofercie znajdują się zabiegi fizykalne, manualne, gimnastyka lecznicza oraz rehabilitacja funkcjonalna. Z każdym pacjentem przeprowadzamy wnikliwy wywiad, a następnie wykonujemy właściwe testy fizjoterapeutyczne,uzyskując w ten sposób potrzebne informacje do programowania rehabilitacji. Oprócz tradycyjnej , stacjonarnej rehabilitacji stosujemy rehabilitację outdoor, zajęcia indywidualne i grupowe Nordic Walking i Bungy Pump. W trakcie marszu z kijami możliwe jest skorygowanie nieprawidłowych wzorców ruchowych oraz wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Takie zajęcia bardzo korzystnie wpływają zarówno na stronę fizyczną, jak i emocjonalną. Ruch na świeżym powietrzu połączony z profesjonalnym treningiem rehabilitacyjnym dają rewelacyjne efekty zdrowotne. "/>

Gabinet:
Gabinet Pielęgnacji Zdrowia Soma

60-162 Poznań-Grunwald, woj. wielkopolskie

 • O nas


  Szanowni Państwo,
  Gabinet Pielęgnacji Zdrowia Soma to kilkuosobowa, profesjonalna kadra z dużym doświadczeniem. Wspólnie rozwiązujemy problemy tak, aby zapewnić Państwu pomoc w dolegliwościach różnego pochodzenia. Naszymi pacjentami są osoby z przewlekłymi schorzeniami narządu ruchu, z chwilowymi dysfunkcjami oraz zdrowe, ale przeciążone na przykład aktywnością sportową. Stosujemy zaawansowane terapie z elementami technik osteopatycznych. Sztandarowym zabiegiem, z którego korzystają niemal wszyscy nasi Klienci jest również masaż leczniczy, najczęściej łączony z technikami terapii manualnej. W ofercie znajdują się zabiegi fizykalne, manualne, gimnastyka lecznicza oraz rehabilitacja funkcjonalna. Z każdym pacjentem przeprowadzamy wnikliwy wywiad, a następnie wykonujemy właściwe testy fizjoterapeutyczne,uzyskując w ten sposób potrzebne informacje do programowania rehabilitacji.
  Oprócz tradycyjnej , stacjonarnej rehabilitacji stosujemy rehabilitację outdoor, zajęcia indywidualne i grupowe Nordic Walking i Bungy Pump. W trakcie marszu z kijami możliwe jest skorygowanie nieprawidłowych wzorców ruchowych oraz wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Takie zajęcia bardzo korzystnie wpływają zarówno na stronę fizyczną, jak i emocjonalną. Ruch na świeżym powietrzu połączony z profesjonalnym treningiem rehabilitacyjnym dają rewelacyjne efekty zdrowotne.

  Nasze publikacje i wystąpienia
 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Oferta

  Oferujemy pomoc w nagłych i przewlekłych dolegliwościach narządu ruchu. W ofercie gabinetu znajdują się zabiegi lecznicze oraz relaksacyjne.

  STOSUJEMY NASTĘPUJĄCE PROCEDURY REHABILITACYJNE:
  - kinezyterapia - zindywidualizowane ćwiczenia z terapeutą
  - ćwiczenia dla osób w podeszłym wieku w warunkach domowych
  - terapia manualna tkanek miękkich z elementami technik osteopatycznych
  - igłowanie
  - masaż leczniczy
  - fizykoterapia /elektroterapia - pełen zakres, światłoterapia, ultradźwięki, laseroterapia/
  - gimnastyka korekcyjna dla dzieci i dorosłych
  - plastrowanie dynamiczne /Kinesiology Taping/
  - zajęcia terenowe

  ZABIEGI RELAKSACYJNE I PIELĘGNACYJNE
  - masaż całego ciała lub wybranych obszarów ręczny lub/i bańką chińską
  / relaks, ujędrnianie, kształtowanie sylwetki/
  - refleksoterapia stóp
  - konchowanie uszu
  - masaż gorącymi kamieniami
  - naświetlanie lampą przeciwdepresyjną
  - zabieg na ciało BODY THERM

  MASAŻE
  Masaż rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie, łagodzi dolegliwości bólowe, poprawia krążenie krwi, znajduje zastosowanie w lecznictwie już od czasów starożytnych.
  Wykonujemy wszelkiego rodzaju masaże lecznicze, w tym: masaż sportowy /po przeciążeniu, urazach i w odnowie biologicznej/ oraz masaż Shantali, który wspomaga rozwój małego dziecka.

  REHABILITACJA DOMOWA
  Dla Pacjentów z naszej najbliższej okolicy prowadzimy rehabilitację w warunkach domowych. Pomagamy po urazach, w chorobach neurologicznych, w ostrym bólu kręgosłupa, osobom starszym które ze względu na swój stan medyczny nie są w stanie dotrzeć do gabinetu. Koszt rehabilitacji domowej to + 10 zł do kwoty z cennika od każdej wizyty. Ostateczne szczegóły wizyt domowych do ustalenia podczas rejestracji telefonicznej. Zapraszamy!

  REHABILITACJA STOMATOLOGICZNA
  Współpracując ze stomatologami leczymy również bóle i dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

  REHABILITACJA PRENATALNA I GINELKOLOGICZNA
  Prowadzimy terapię kobiet w ciąży oraz świeżo upieczonych mam. Zajmujemy się również terapią mięśni dna miednicy np. u kobiet z problemem nietrzymania moczu. Uczymy rodziców wykonywania masażu Shantali, masażu dla noworodków i niemowląt.

  REHABILITACJA ONKOLOGICZNA
  Zapraszamy też Pacjentki po mastektomii, którym zapewniamy kompleksowe i dyskretne postępowanie przeciwobrzękowe, terapię blizn (mobilizację blizn oraz kinesiotaping) oraz specjalny masaż limfatyczny. Uczymy automasażu, który jest niezbędnym postępowaniem profilaktycznym.

  REHABILITACJA TERENOWA
  Treningi nordic walking (NW) poprawiają nie tylko wytrzymałość organizmu, również przywracają prawidłowy ruch ciała podczas lokomocji (właściwe ustawienie stóp, ruch w stawach nóg i rąk). Wzmacniając mięśnie nabierasz sił, chwytając w płuca powietrze czujesz, że żyjesz! Nowością są treningi Bungy Pump (BP), dzięki którym uzyskujesz efekt siłowni na świeżym powietrzu. Kije BP podczas marszu stawiają opór, który dodatkowo wzmacnia efekty treningu. Jak wykazały badania naukowe trening BP, w stosunku do treningu NW daje większy efekt poprawy stabilności posturalnej, wzmacniania siły mięśni nóg i rąk oraz wytrzymałości aerobowej.

  PIELĘGNACJA CIAŁA
  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów oferujemy zabiegi kształtujące sylwetkę, wyszczuplające i ujędrniające ciało. Wykonujemy masaże ręczne i bańką chińską. W ofercie znajdują się ćwiczenia kondycyjne oraz specjalny zabieg na ciało przy zastosowaniu aparatu Body Therm i preparatów kosmetycznych.

  RELAKS
  Wszystkich zmęczonych i zestresowanych zapraszamy na rewelacyjne masaże! Na życzenie stosujemy indywidualnie dobrane olejki aromaterapeutyczne i ciepłe oleje.

  Wywiad / badanie / diagnostyka

  Przed zaprogramowaniem rehabilitacji przeprowadzamy wywiad, a następnie wykonujemy właściwe testy fizjoterapeutyczne. Niekiedy niezbędne jest wykonanie badań diagnostycznych jak np. RTG, MR lub USG.


  Istnieje możliwość umówienia się poza gadzinami podanymi poniżej.

  Godziny przyjęć
  Sprzęt
 • Cennik

  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  Uwagi:
  • Każdy z wymienionych w cenniku masaży półgodzinnych* może być wykonany w dłuższym czasie niż 30 min. cena masażu 45 min - 90,00 zł, 60 min - 110,00 zł. Cena aplikacji tapingu zależy od jej wielkości i jest ustalana podczas wizyty.
  • * informacja nie dotyczy masażu gorącymi kamieniami, którego różnice w cenie (w zależności od czasu wykonywania) zostały wyszczególnione w cenniku
 • Dziedziny fizjoterapii

 • Dyplomy i certyfikaty

 • Zdjęcia

 • Filmy

 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×