Gabinet:
Functional Body Posture

53-228 Wrocław, woj. dolnośląskie

 • O nas

  Absolwent Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Licencjonowany fizjoterapeuta specjalizujący sie w pracy tkankach miękkich ponadto właściciel Functional Body Posture. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów dotyczących tematyki powięzi. W swojej praktyce głównie korzysta z koncepcji Anatomy Trains Toma Myers'a oraz KMI. W przyszłości chcę zacząć studia osteopatyczne. Od dziecka pasjonat medycyny. Swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem stara się zarazić innych.

  Pracuje z pacjentami którzy cierpią na:

  - Ostre bądź przewlekłe stany bólowe układu kostno-stawowego i kręgosłupa (np. rwa kulszowa,

  barkowa, dyskopatie, przepukliny, zmiany degeneracyjne stawów, zaburzenia czucia itp.)

  - Wady Postawy

  - Zespoły Cieśni

  - Bóle głowy - migreny

  - Zaburzenia funkcjonalne narządów wew.

  - Bóle pooperacyjne

  - Zaburzenia stawu skroniowo żuchwowego.

  Metody stosowane w praktyce:

  ANATOMY TRAINS

  Przedstawia koncepcję działania mięśni wychodzącą poza mechaniczne "przyczepy i efekty działania pojedynczych mięśni", integrując relacje rzeczywistych, funkcjonalnych połączeń w ruchu. Jest to rewolucyjna mapa do analizy tkanek miękkich, tworzenia wzorców oraz opracowywania strategii na rozluźnianie poszczególnych napięć poprzez pracę na strukturach powięziowych i mięśniowo-powięziowych. To holistyczne spojrzenie pozwala dotrzeć do przyczyn dolegliwości zlokalizowanych często z dala od miejsca występowania objawów i dzięki temu zastosować bardziej skuteczną terapię.

  KMI (Kinesis Myofacial Integration)

  Koncepcja Anatomy Trains daje nam doskonałą podstawę teoretyczną zarówno do diagnostyki, jak również do zastosowania bardzo skutecznych technik manualnych. W tym przypadku jest to autorskie opracowanie technik mięśniowo-powięziowych znane pod nazwą KMI. Kinesis Myofascial Integration ma za zadanie uwolnić
  stłoczone i skrócone obszary tkanki łącznej oraz powtórnie nauczyć ciało bardziej efektywnych i
  zużywających mniej energii wzorców postawy i ruchu. Dzięki zmianie struktury, najczęściej usuwamy pierwotną przyczynę dolegliwości i dzięki temu terapia ma długotrwałe efekty.

  Kinesiology Taping

  Został opracowany w 1980 roku przez japońską firmę Nitto Denko we współpracy z japońskimi chiropraktykami. Głównym założeniem terapii jest wspomaganie procesu samo leczenia organizmu poprzez użycie specjalnego plastra kinesiology taping i odpowiedniej technice aplikacyjnej. Plaster ma właściwości fizyczne zbliżone do skóry i tym samym są zdolne do przekazywania "pozytywnej informacji sensorycznej" do organizmu. Techniki aplikacyjne plaster zostały opracowane dzięki testom kinezjologicznym. Kinesiology Taping nie tylko wspomaga proces samo leczenia organizmu ale również przyczyna sie do poprawy komponentów neuronalnych propriopercepcji, aktywizuje mięśnie, wspomaga wydolność mięśni, lepsze krążenie krwi czy tez limfy. W związku z tym metoda ta stanowi podstawę dla ewentualnego zapobiegania urazu tkanek.

  CRAFTA ( Cranio Facial Therapy Academy ) -

  jest to terapia stworzona przez prof. Harry von
  Piekartz dla rejonu głowy, szyi, twarzy i stawu skroniowo-żuchwowego(TMJ). Celem terapii jest określenie zaburzonych funkcji czaszkowo-żuchowych, znalezienie ich źródła i rozwiązanie problemu.Terapia CRAFTA poprzedzona jest kompleksowym wywiadem z pacjentem. Następnie prowadzone są badania funkcjonalne koncentrujące sie na odpowiednich rejonach wraz z uwzględnieniem oceny neurodynamicznej. Podczas wykonywania zabiegu używane są specjalne techniki z terapii manualnej w celu np. poprawienia ruchomości stawu skroniowo-żuchwowego czy też korygowanie napięć mięśniowo-powięziowych wpływających na funkcje TMJ. Leczenie jest uzupełnione ćwiczeniami, które są dobrane do indywidualnego przypadku pacjenta w celu reedukacji. Zazwyczaj terapia CRAFTA jest prowadzona we współpracy z innym lekarzem specjalista w zależności od problemu, może być to logopeda, ortodonta, laryngolog, ortodonta czy też stomatolog.

 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Godziny przyjęć
 • Cennik

  PLN
 • Dziedziny fizjoterapii

  • Fizjoterapia w chirurgii
  • Fizjoterapia w kardiologii
  • Fizjoterapia w neurologii
  • Fizjoterapia w ortopedii/traumatologii
  • Fizjoterapia w pediatrii
  • Fizjoterapia w sporcie
  • Hipoterapia
  • Inne
 • Zdjęcia

 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×