Gabinet:
F-Medic

61-680 Poznań-Stare Miasto, woj. wielkopolskie

 • O nas

  Witam Państwa serdecznie.

  Nazywam się Małgorzata Kasperczak i jestem dyplomowaną terapeutką z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zanim wybrałam, czym będę się zajmować w życiu zawodowym, los postawił mnie w roli pacjenta. Jako osoba po ciężkim urazie kręgosłupa spędziłam wiele miesięcy przykuta do szpitalnego łóżka, a później biorąc udział w długotrwałej rehabilitacji.

  Wtedy właśnie podjęłam decyzję o swojej przyszłości w zawodzie fizjoterapeuty. Te trudne dla mnie doświadczenia pozwoliły mi doskonale zrozumieć, jak ważne dla cierpiącego chorego oprócz technik terapeutycznych jest wsparcie i motywacja, aby powrócić do normalnego funkcjonowania. Podczas moich studiów i licznych kursów nauczyłam się wielu bardzo pomocnych w terapii metod, które dziś szybko stawiają moich pacjentów na nogi. Wraz z moim zespołem chciałabym zaspokoić Państwa potrzeby dotyczące nie tylko sfery fizycznej organizmu, ale i tej psychicznej, która jest równie ważna dla szybkiego powrotu do zdrowia i dalszego czerpania radości z życia.

  W F-medic leczymy każde dolegliwości bólowe, będące w naszym zakresie specjalizacji! Poczynając od bólu głowy, kręgosłupa i dolegliwości od niego pochodnych do bólu palca, np. po złamaniu. Jeśli mają Państwo jakikolwiek problem, bądź zapytanie, proszę o bezpośrednie zgłoszenie się do naszego gabinetu, a postaramy się znaleźć receptę odpowiednią na Państwa dolegliwości. Proszę pamiętać, że traktuję każdego indywidualnie!

  Leczymy wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa oraz jego następstwa (drętwienia kończyn, skurcze, przeczulice skórne, problemy z oddychaniem itp.)
  Leczymy urazy sportowe (skręcenia, stłuczenia, złamania).
  Redukujemy stres i napięcia mięśni od niego pochodne.
  Korygujemy wady postawy.
  Eliminujemy migrenowe bóle głowy pochodzące od kręgosłupa.
  Przywracamy do pełnej sprawności ruchowej po operacjach, np. endoprotezoplastyce, rekonstrukcjach więzadeł
  Przywracamy do sprawności ruchowej po udarach wg metody PNF.
  Wzmacniamy poszczególne grupy mięśniowe potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.
  Uczymy jak prawidłowo funkcjonować w życiu codziennym.
  Głównie zajmujemy się terapią manualną.

  Czym jest terapia manualna?
  To forma terapii zaburzeń narządu ruchu. Jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Terapia manualna należy do dziedziny fizjoterapii i jest poparta badaniami naukowymi.

  Terapia manualna polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa, która prowadzona jest rękoma. Pierwszą częścią badania jest zazwyczaj dokładny wywiad. Następnie dokonuje się badania jakości ruchu, jego zakresów, biomechaniki oraz innych czynników (np. bolesności).

  Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych.

  Wg IFOMPT (Międzynarodowa Federacja Ortopedycznych Terapeutów Manualnych) terapia manualna to obszar fizjoterapii, którego celem jest leczenie dysfunkcji układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, oparte na wnioskowaniu klinicznym i wykorzystujące bardzo specyficzne środki terapeutyczne oraz ćwiczenia lecznicze dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

  Po przeprowadzeniu badań i postawieniu diagnozy terapeuta proponuje specyficzne sposoby terapii odpowiednio dla danego problemu tj.

  poprzeczny masaż głęboki – jest to specjalna technika masażu, którą stosuje się poprzecznie w stosunku do tkanek miękkich tj. mięśnie, ścięgna, więzadła. Zabieg ten zapobiega powstałym poprzez uraz lub już istniejącym sklejeniom. Wywołuje także miejscowe przekrwienie, które częściowo znieczula dolegliwości bólowe, a co z kolei daje lepsze warunki do manipulacji i odbarczenia nerwu.
  mobilizacje – poprawiają ruchomość w stawach, pomaga w centralizacji jądra miażdżystego i poprawia elastyczność tkanek miękkich.
  manipulacje mają na celu redukcję przepukliny dyskowej, a w stawach usunięcie sklejeń tkankowych.
  rozciąganie torebki – po takim zabiegu pojawia się większa swoboda ruchu stawowego.
  trakcja – stosowana jest przy leczeniu przepukliny jądra miażdżystego.
  Po większości tych zbiegów można poczuć ulgę, lecz w zależności jak duży pojawił się uraz, jak pacjent zastosuje się do ćwiczeń kontynuowanych w domu i jak zareaguje ciało na terapię manualną, takie będą efekty terapii. Najważniejsze by pacjent podszedł poważnie i sumiennie do zalecanch przez terapeutę czynności poza terapią.

  W F-Medic posiadamy w pełni wykwalifikowany personel oraz odpowiedni sprzęt do prowadzenia terapii manualnej.

  Serdecznie zapraszamy !

 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Oferta

  Zabieg leczniczy
  Zabieg leczniczy ma na celu zmniejszenie lub całkowite zniesienie dolegliwości bólowych. Terapeuta, po przeprowadzonym wywiadzie, dostosowuje i proponuje pacjentowi odpowiedni zabieg. Każdy pierwszy zabieg leczniczy jest poprzedzony wywiadem i szczegółową diagnostyką

  W naszej klinice proponujemy zabiegi lecznicze takie jak:

  Terapia manualna polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych i kręgosłupa. Pierwszą częścią badania jest zazwyczaj dokładny wywiad. Następnie dokonuje się badania jakości ruchu, jego zakresów, biomechaniki oraz innych czynników (np. bolesności). Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji lub manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych. Terapia manualna jest często błędnie utożsamiana z kręgarstwem, które w przeciwieństwie do terapii manualnej nie posiada żadnych podstaw w źródłach wiedzy medycznej. Terapia manualna należy do dziedziny fizjoterapii i jest poparta badaniami naukowymi.

  Terapia wg. metody PNF polega na Prioprioreceptywnym Pobudzaniu Nerwowo-Mięśniowym. Jest to terapia, którą stosujemy przeważnie przy zaburzeniach neurologicznych, m.in. u pacjentów po udarach, po różnego rodzaju zabiegach, po których powstała dysfunkcja neurologiczna czy u Pacjentów, którzy borykali się przez dłuższy czas z bólem i ich wzorzec ruchowy został zaburzony.

  Terapia wg. McKenziego to metoda lecznicza zespołów bólowych kręgosłupa. W pierwszej kolejności przeprowadza się szczegółowy wywiad w oparciu o opracowany przez McKenziego specjalny protokół diagnostyczny. Następnie przeprowadza się testy ruchowe, które pomagają zdiagnozować skąd wywodzi się ból. Dokładny obraz choroby pozwala odpowiednio dostosować leczniczy dla kręgosłupa kierunek ruchu. Ćwiczenia zastosowane przez terapeutę pozwalają pacjentowi na utrwalenie odpowiednich wzorców ruchowych. Odpowiednio wyedukowany pacjent opuszcza gabinet, ale na tym terapia się nie kończy. Pacjent powinien wykonywać ćwiczenia w domu samodzielnie i jednocześnie eliminując powstające dolegliwości bólowe.

  Dreanaż limfatyczny polega na utorowaniu drogi limfie i zmniejszeniu obrzęków, m.in. po zabiegach, w celu przygotowania do zabiegu chirurgicznego, a także w celu zmniejszenia zmian spowodowanych nagłym chudnięciem czy nadmiernym celulitisem.

  Terapia Stretcher polega na wykorzystaniu przyrządu zwanym stretcher do rozciągania przestrzeni międzykręgowych i zmniejszenia dolegliwości bólowych, które pierwotnie wywodzą się z kręgosłupa. Stretcher to świetne urządzenie dla każdego kto cierpi na dolegliwości bólowe kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym lub/oraz szyjno-piersiowym.Na co wpływa Strecher?
  • Zmniejsza ciśnienie między dyskami
  • Koryguje wady postawy
  • Prostuje sylwetkę
  • Obniża napięcie mięśni
  • Powoduje, że jesteś bardziej elastyczny
  • Pomaga się zrelaksować
  • Doskonały do autoterapii
  • Nie wymaga wysiłku fizycznego
  • Wygodny w użyciu

  Masaż głęboki jest formą pracy z ciałem, która może być stosowana samodzielnie bądź jako uzupełnienie innych form terapii. Sposób pracy i techniki oparte są na integracji strukturalnej oraz na różnych formach rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Masaż ten polega na umiejętnym wykorzystaniu szeregu technik w celu usunięcia napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego w sposób bardzo łagodny i bezpieczny dla pacjenta.

  Kinesio Taping jest to terapia z zastosowaniem elastycznych, różnokolorowych plastrów. Jeśli plastry te zostaną nałożone zgodnie z zasadami ich aplikacji, mają wpływ na normalizację napięcia mięśniowego. Poprawiają również mikrokrążenie, aktywują system limfatyczny oraz wspierają funkcje stawów. Kinesiotaping wspomaga odpowiednio mięśnie czy też stawy po zastosowaniu innych terapii manualnych.

  Masaż bańką chińską – popularność, jaką cieszy się zabieg stawiania baniek, przyniosła bańkom chińskim nowe zastosowanie. Bańki zaczęły być używane w masażu leczniczym, który polega na przesuwaniu naczynek po bolesnych miejscach na ciele. W efekcie łagodzimy ból, odprężamy się i relaksujemy jednocześnie. Taki masaż wykonywany jest po nałożeniu na skórę olejku, który pełni funkcję amortyzującą. Dużo większym zainteresowaniem w temacie baniek chińskich cieszy się masaż na odchudzanie.

  Gimnastyka
  Ważną formą relaksu jest gimnastyka całego ciała zakończona strechingiem i ćwiczeniami relaksacyjnymi.

  Głęboki oddech, który zostaje wprowadzony podczas ćwiczeń, dotlenia wszystkie tkanki naszego ciała, a co za tym idzie to relaks. Po niewielkim wysiłku wydzielają nam się w organizmie endorfiny zwane hormonem szczęścia , które mają ogromny wpływ na odprężenie fizyczne i psychiczne.
  Zajęcia te proponujemy w formie zarówno grupowej (4-5 osób) jak i indywidualnej.
  Zabieg relaksacyjny
  W dzisiejszych czasach większość z nas doświadcza szybkiego tempa życia. Taki niesamowity stres, ogromna liczba bodźców oraz informacji z zewnątrz powoduje niestabilność emocjonalną i wzmożone napięcie psychiczne. Po jakimś czasie pojawia się również napięcie mięśniowe. W takiej sytuacji wszyscy odczuwamy naturalną, silną potrzebę odpoczynku i relaksu. Jedną z wielu form relaksu jest masaż.

  Masaż relaksacyjny

  Już z samej definicji masaż relaksacyjny służy zmniejszeniu napięć tkanek ciała. Celem masażu relaksacyjnego jest całkowite zniesienie napięcia nerwowo-mięśniowego oraz psychicznego. Ma on również zbawienny wpływ na skórę, mięśnie, układ krążenia oraz układ nerwowy– dzięki niemu lepiej panujemy nad stresem, zmniejszamy mimowolnie napięcie mięśniowe, poprawiamy krążenie krwi, ale również błogi stan odprężenia pomaga zwalczyć bezsenność. Masaż relaksacyjny od swojego zarania doskonale współgra ze sztuką aromaterapii. Świece, pachnące kadzidełka, muzyka i olejki dopełniają efekt magicznego rozluźnienia.

  W gabinecie proponujemy:

  Masaż relaksacyjny całego ciała. Przy tym masażu kładziemy się na kozetkę i mamy ok 10min na odprężenie, na relaks, którego nie możemy zapewnić sobie w ciągu dnia bo ciągle gdzieś pędzimy. Wchodzimy w stan odprężenia, wyciszamy się i uspakajamy nasze myśli. Po tym czasie rozpoczynamy rytuał masażu poczynając od pleców poprzez nogi, barki, ręce i część przednią ciała tj. nogi, brzuch i klatkę piersiową. Cały zabieg trwa 1 godziny.

  Masaż relaksacyjny częściowy polega na wstępnym 10-minutowym odprężeniu przy muzyce i blasku świec. Masaż ten polega na przemasowaniu całych pleców i rąk. Szczególną uwagę zwracamy na barki w miejscach gdzie głównie kumuluje się stres oraz odcinek szyjny, który odpowiada również za napięcia jakie powstają w naszej głowie.

  Masaż relaksacyjny dla dwojga. Ten masaż jest przeznaczony dla zakochanych lub zaprzyjaźnionych par, które mają ochotę odpłynąć wspólnie w stan rozkosznego relaksu, przy muzyce, blasku świec i zapachu kadzidełek.

  Masaż szyi i dekoltu. Jest to zabieg który wpływa nie tylko na stan odprężenia skóry twarzy, ale również poprawia koloryt i działa przeciwzmarszczkowo. Nasza twarz jest codziennie narażana na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a przede wszystkim reaguje negatywnie na zmiany temperatury uważamy ten zabieg jako niezbędny dla każdego z nas, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji.

  Godziny przyjęć
 • Cennik

  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
  PLN
 • Dziedziny fizjoterapii

 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×