Fizjoterapeuta:
Ewelina Gurbin (Sobczak)
magister fizjoterapii

61-241 Poznań, woj. wielkopolskie

Średnia: 5.0

 • O mnie

  Jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłam studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ze specjalnością Fizjoterapia w Chorobach Cywilizacyjnych.

  Ukończyłam kursy:
  -NDT Bobath
  To nowoczesna koncepcja neurorehabilitacji pacjentów m.in. po przebytych udarach, SM, chorobie Parkinsona, urazach czaszkowo-mózgowych,

  -PNF
  To kompleksowe oddziaływanie systemu terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (dotyczące receptorów ciała) nerwowo-mięśniowe torowanie (ułatwianie, facilitowanie) ruchu.

  -Kinesiology Taping
  To metoda, która pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra kinesiology tape/k-active tape.

  Do tej pory pracowałam z pacjentami m.in po udarze, urazie rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych, z porażeniami i niedowładami, z pacjentami bólowymi, po urazach, złamaniach, skręceniach, z pacjentami kardiologicznymi oraz mającymi problemy z oddychaniem.

 • Lokalizacja i kontakt

  Wizyty domowe
 • Oferta

  Oferta

  Specjalizuję się w terapii dzieci i dorosłych
  -neurologicznej (udary mózgu, urazy czaszkowo-mózgowe, porażenia, niedowłady kończyn, choroba Parkinsona, Stwardnienie Rozsiane, choroba Alzheimera,
  -ortopedycznej (złamania, skręcenia, zwichnięcia, zamrożony bark, dyskopatie, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów obwodowych)
  -geriatrycznej (choroby wieku starczego)
  -pediatrycznej (wady postawy, zaburzenia w rozwoju fizycznym, mózgowe porażenie dziecięce)
  -usprawniania pooperacyjnego (mobilizacja blizn, likwidacja obrzęków, krwiaków)


  Wykonuję również:
  -masaż klasyczny,
  -masaż sportowy
  -masaż relaksacyjny
  -aplikacje plastrami kinesiology

  Wywiad / badanie / diagnostyka

  Moim celem jest postawienie precyzyjnej diagnozy i skuteczna likwidacja przyczyn dolegliwości pacjenta w zakresie danej jednostki chorobowej. Następnie utrzymanie wypracowanej sprawności na pożądanym poziomie.

  W tym celu na pierwszej wizycie przeprowadzam gruntowny wywiad z chorym oraz badanie funkcjonalne, które ma zobrazować aktualny stan zdrowia. Przebieg terapii uzgadniam z pacjentem biorąc pod uwagę jego założenia oraz możliwości psychofizyczne.

 • Dziedziny fizjoterapii

  • Fizjoterapia w chirurgii
  • Fizjoterapia w położnictwie
  • Fizjoterapia w kardiologii
  • Fizjoterapia w neurologii
  • Fizjoterapia w onkologii
  • Fizjoterapia w ortopedii/traumatologii
  • Fizjoterapia w odnowie biologicznej
  • Fizjoterapia w pediatrii
  • Fizjoterapia w sporcie
 • Dyplomy i certyfikaty

 • Ocena i komentarze (8)

  Idealna fizjoterapeutka i profesjonalny trener w jednym :) miałam ciężki uraz po wypadku samochodowym i Ewelina nie miała żadnych problemów z przekonaniem mnie do ćwiczeń i nawet jeśli nie mam już na nie siły potrafi dostosować ich trudność i wymagania do moich zdolności i wydolności. Nigdy nie wymaga za dużo, ale aż chce się podołać zadanym ćwiczeniom. Dostosowuje się do terminów jakie podaje pacjent i jest cierpliwa oraz uczynna :) Jestem bardzo zadowolona, bo dzięki niej jestem znów sprawna i jeszcze długa droga przed nami ale nie mogę się doczekać nowości :D

  bardzo polecam

  EwkaGrus,
  2016-09-06 23:55:59

  Bardzo dobra fizjoterapeutka, posiadająca dużą wiedzę. Podchodzi indywidualnie do pacjenta. Pracę wykonuje z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Do Pani Eweliny trafiłam z bólem odcinka szyjnego i lędźwiowego. Pani Ewelina zastosowała odpowiednią terapię, dzięki czemu ból ustąpił. Ponadto zaleciła również ćwiczenia w domu, które zapobiegają nawrotowi dolegliwości. Fizjoterapeutka bardzo mi pomogła. Szczerze polecam!

  bardzo polecam

  Monika,
  2016-08-27 22:25:01

  W małym ciele wielki duch! Pani Ewelina to niezwykle pozytywna osoba, która w swoją prace wkłada całe serce. Świadczone przez nią usługi są na najwyższym poziomie, a odpowiednie podejście do pacjenta tylko podkreślają jej pełen profesjonalizm. Szczerze polecam!

  bardzo polecam

  Łukasz ,
  2016-03-12 17:48:13

  Bardzo polecam Panią Ewelinę. Jest wspaniałym fizjoterapeutą, bardzo mi pomogła pozbyć się moich dolegliwości. Oprócz tego, że zna się na swoim zawodzie, jest osobą bardzo serdeczną i godną zaufania.

  bardzo polecam

  Ola K,
  2016-03-12 17:02:44

  Pani Ewelina jest bardzo dobrą fizjoterapeutką. Długo borykałam się z problemem bólu kręgosłupa. Na pierwszej wizycie, po przeprowadzonym badaniu, zaproponowała terapię, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Minęło już kilka miesięcy od terapii, a ja nadal nie odczuwam dolegliwości bólowych. Polecam z całego serca!

  bardzo polecam

  Marta,
  2016-03-12 16:56:58

  Bardzo zdolna młoda rehabilitantka! Cwiczy z moim synem już prawie rok i widać znaczną poprawę w wadzie jego kręgosłupa (skolioza, kifoza, płaskostopie ) . Dostosowuje się do planu zajęc dziecka, mobilna, dyspozycyjna, ma odpowiednie podejście do dzieci....Jestem bardzo zadowolona szczerze polecam

  bardzo polecam

  Olaf.X,
  2016-03-12 10:40:01

  Bardzo polecam korzystanie z usług i wiedzy pani Eweliny. To osoba niezwykle sympatyczna, wyrozumiała dla pacjenta, a przede wszystkim profesjonalna! Pomogła mojemu synowi stanąć na nogi. Zawsze będziemy jej wdzięczni

  bardzo polecam

  wdzięczna mama Kuby,
  2016-03-11 16:57:16

  Bardzo polecam p. Ewelinę jako terapeutkę.. Jest osobą solidną i kompetentną w swoim fachu . Metody przez nią stosowane bardzo szybko przynoszą pozytywne rezultaty. Ćwiczę z p. Eweliną około pół roku i jestem bardzo zadowolona z uzyskanych efektów. Dla mnie ważne jest również to, że oferuje wizyty domowe, ponieważ mam trochę problemów z poruszaniem się. Gorąco polecam

  bardzo polecam

  Bogusia,
  2016-03-11 16:10:57

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×