Fizjoterapeuta:
Damian Starzyk
magister fizjoterapii

31-918 Kraków, woj. małopolskie

 • O mnie

  Rehabilitacja to moja praca ale również moja pasja, którą pragnę stale rozwijać. Indywidualne podejście do Pacjenta uważam za podstawę prowadzonych przeze mnie terapii, każdy z nas jest wyjątkowy, dlatego w swojej pracy nigdy nie kieruję się schematami postępowania. Według mnie terapia odniesie sukces tylko wtedy jeśli Pacjent wraz z terapeutą stworzą zespół pracujący wspólnie w celu poprawy jakości życia i codziennego funkcjonowania.

  Staram się ciągle pogłębiać swoją na licznych kursach aby zrozumieć lepiej naturę problemów swoich pacjentów. Ukończyłem szkolenia między innymi z zakresu:
  + PNF - Proprioceptive Neuromuscular Facilitation
  + McKenzie
  + IBITA Bobath
  + NAP - Neuroorthopedic Activity-dependent Plasticity
  + FDM -Fascial Distorsion Model
  + Kinesiotaping

  Tel 667259044
  starzyk.damian@gmail.com

 • Lokalizacja i kontakt

  http://
 • Oferta

  Oferta

  Obecnie obraz fizjoterapii różni sie znacznie od tego jaki był jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele metod pozwala na uzyskiwanie pozytywnych rezultatów w schorzeniach i problemach, które jeszcze parę lat temu skazane były na zabiegi operacyjne bądź długotrwałą farmakologie.
  W dzisiejszej fizjoterapii leczenie trwa zdecydowanie krócej a efekty pojawiają sie znacznie szybciej niż zakładano do tej pory. Bierze się to z nowego podejścia do ciała ludzkiego i odkrywaniu nowych mechanizmów doprowadzających do powstawania bólu.
  Najważniejszym narzędziem w pracy fizjoterapeuty staje sie jego wiedza oraz doświadczenie. Na drugi plan schodzi wykorzystanie fizykoterapii (laser, elektroterapia, pole magnetyczne), która obecnie staje się jedynie uzupełnieniem terapii a nie jej podstawą.
  Na pierwszej terapii najważniejsze jest zebranie szczegółowego wywiadu, który o ile nie przychodzisz do mnie z niedawnym urazem bądź po zabiegu operacyjnym będzie kluczowy do oceny skąd się biorą Twoje obecne problemy. Często, dawny uraz lub ból w odległym punkcie ciała może generować mechanizmy kompensacyjne doprowadzające do obecnego stanu zdrowia. Niczym klocki Domino które raz przewrócone, przewracają za sobą wszystkie pozostałe przed sobą. Podczas wywiadu zbieram podstawowe informacje jak zachowują się dolegliwości, określamy ich zmienność w rytmie dobowym, różnice w nasileniu w ciągu dnia względem pozycji czy aktywności.
  Kolejnym ważnym krokiem jest badanie, które określi czy istnieją ruchy lub czynności które nasilają dolegliwości z którymi przyszedłeś. Istnieje szereg testów, które bez wykonania drogich badań obrazowych odpowiedzą nam jaka struktura ciała może odpowiadać generowanie dolegliwości. Badanie to jest również świetnym punktem odniesienia do oceny skuteczności terapii po jej zakończeniu i od razu podpowiada czy podążamy w prawidłowym kierunku.
  Kolejne wizyty są kontynuacja leczenia, po osiągnięciu zadowalających efektów otrzymasz od mnie zadania a przyszłość, które pomogą w utrzymaniu efektów terapii i zabezpieczą przed ewentualnymi nawrotami.
  Niemal każdy Pacjent zadaje sobie pytanie jak długo będzie trwało leczenie. Niestety tej odpowiedzi nigdy się precyzyjnie nie da określić. Jednak już po pierwszej terapii będę mógł Ci podpowiedzieć mniej więcej jak będzie wyglądało leczenie i jak długo może trwać. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na długość terapii między innymi czas od wystąpienia dolegliwości do pojawienia się w gabinecie, istnienie trwałych uszkodzeń strukturalnych w narządzie ruchu czy schorzeń współistniejących.
  Jeśli problemy nie doprowadziły do poważnych uszkodzeń i nie trwają ponad pół roku często wystarczy trzy terapie dla uzyskania zadowalających efektów.

  Godziny przyjęć
 • Cennik

  PLN
 • Dziedziny fizjoterapii

  • Fizjoterapia w chirurgii
  • Fizjoterapia w kosmetologii/medycynie estetycznej
  • Fizjoterapia w neurologii
  • Fizjoterapia w ortopedii/traumatologii
  • Fizjoterapia w stomatologii/ortodoncji
  • Fizjoterapia w sporcie
  • Inne
 • Zdjęcia

 • Ocena i komentarze (0)

Polecane profile fizjoterapeutów i gabinetów fizjoterapii

Zapisywanie...

Zaloguj się

×
×

Wyszukiwanie zaawansowane

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce możesz znaleźć fizjoterapeutów pracujących w ramach kontraktu z NFZ lub posiadających aktualnie aktywne rabaty.


×